Yazılar
Dezenfektan Standını Aldınız, Peki Doğru Dezenfektan Nasıl Bulunur?

Dezenfektan Standını Aldınız, Peki Doğru Dezenfektan Nasıl Bulunur?


Sözcük olarak çok tanıdık, önceden olur olmadık her yerde kullanığımız kelime 'Dezenfeksiyon'. Son günlerde keşke bu kadar net bilgiye ihtiyacımız olmasın isterdik ama pandemi bizi buna mecbur bıraktı. Sadece ne oldugunu geçtik, doğru dezenktanın ne olduğu sorularına cevap aramaya başladık. Firmalarımıza, müşterilerimiz için dezenfektan standları almak bu süreçin şu an ki son noktası. Umarım daha ciddi önlemlere ihtiyacımız olmaz 
 

Peki bu dezenfektanların satışınn bu kadar patladıgı bir dönemde doğru dezenfektanın nasıl olduğunu bilmek son derece önemli değil mi? Biz de size dezenfektan standın işletmenizde yerini aldıktan sonra dezenfketan seçimi yaparken neye dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili birkaç bilgi derledik.

Dezenfeksiyonda önemli kriterlerden bazıları:

- Dezenfektan yoğunlu

- Dezenfeksiyon solüsyonunun ısısı

- Organizma ile temas süresi

- Organizma miktar türü

- Dezenfekte edilen alan

Dezenfektan solüsyonu alınırken Sağlık Bakanlığı onaylı olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Gerekirse üretici firma aranarak kontrol sağlanmalıdır. Dezenfektan solüsyonunu yiyeceklerde kullanmak son derece tehlikedir. Ayrıca her dezenfektan solüsyonu her vücut için ayrı etkiler gösterebilir. Bazı dezenfektanlar alerji tetiklemesine yol açabilir. Alerjik astımı olan insanlar için dikkatli kullanımı çok önemlidir.

Bu günlerde çok ihtiyacımız olsa da dezenfektan kullanımını abartmamak en doğru seçim. Sürekli dezenfektan kullanmak yerine ellerimizi daha dikkatli kullanmak, aşırı dezenfektan kullanımının getireceği zararların önüne geçer. Dezenfektanın etil alkol içerdiğini ve ağız yoluyla vücuda alımında organ hasarından birçok farklı zarara sebep olduğu unutulmamalıdır.
 

Dezenfektan standlarının mağazalarda yerini alması da bu kullanımı oldukça artıyor. Sağlık açısından bu dezenfektan standların mağazalarda bulunması oldukça önemli. Dikkatli kullanımı da bir o kadar önemli. Bunu unutmamak gerekiyor.

Not: Dezenfektan ile ilgili bilgiler, şahsi görüşler içermemektedir. Bu konuda söz sahibi olan insanların çalışmalarından derlenmiştir. Kontrolünü sağlama sorumluluğunu lütfen unutmayın.

  • Etiketler:

Dezenfektan Standına Mı İhtiyacın Var?

Dezenfektan standları veya duvar askılı dezenfektan için numaranızı bırakın, sizi arayalım.

,